Povratak na pocetnu stranu
Početna    |    Vijesti    |    Linkovi    |    Kontakt    |    English

Vijesti

Završen 21. Montenegro Mimoza Kup u plivanju - oboreno šest rekorda

Nakon dva dana takmičenja i 30 odrađenih diciplina u Igalu je završen 21. Međunarodni Mimoza Kup u plivanju koji je ujedno i 12 otvoreno prvenstvo Crne Gore. Na takmikčenju je učestvovalo 320 plivača iz 32 kluba iz Rusije Mađarske Srbije, Slovenije, Makedonije , BiH Albanije i Crne Gore. Najbolji takmičar je Anđelo Šimić iz Bosne najbolja plivačica Tanja Šmit (Slovenija). Nauspješnija ekipa je Stela iz Tirane sa 256 bodova, drugi je ekipa Hod Uszo (Budimpešta) 250,treća Bosna Sarajevo 223, četvrta Budva 185, Teuta (Albanija) 177, Jadran (HN) 172 bodova itd. Na mitingu je oboreno 6 rekorada:Adro Gagović na 400m kral rekod Crne Gore star 20 godina i držao ga plivač Jadrana Željko Nikčević, Tina Tadić iz ekipe Shark (Sarajevo) oboreni rekordi 50 m, 100 m i 200 m i Tanja Šmid reprezetacija (Slovenije) postavili su nove rekorde mitinga.


Rezultati:MUŠKARCI
50 M PRSNO: 1. Adam Rozanović (Hod Uszo) 29.09, 2.Vedad Ramić (Bosna) 29.92, 3. Kosta Simić Plivači savez Beograda 29.96;
400 m KRAUL: Anđelo Šimić (Bosna) 4.04.53 2. Nikola Adžić (PS Beograda) 4:07.35, 3. Ričard Miksi (Uszo) 4:12.53
200m DELFIN: Edvin Teskeredžić (Bosna ) 2:13.56,2.Nateo Todosijević (Sharks Sarajevo), 3. Ado Gargović (Budva) 2:21.33;
50 m LEĐNO: 1. Mate Vinkler (Uszo se) 26.37, 2. Vedad Ramić (Bosna) 27.793. Daniel Morotvanjski (Uzdo) 28.01;
100 m MJEŠOVITO:1. Mato Vinkler 58.19, 2. Ćaba Kendi 59.50, 3. Ričard Miksi (svi Uszo Se). U ovoj diciplini Dimitrije Komadinić član Jadrana u juniorskoj konkurenciji je bio treći sa vremenom 1:11.63;
200 m KRAUL: 1. Anđelo Šimić (Bosna 1:53.01,Mate Vinkler 1:54.88, 3. Ćaba Kendi (oba Uszo Se) 1:58.27;
200 m PRSNO: 1.Ričar Miksi (Uszo Se) 2:17,222. Kosta Mitrović (PS Beograd) 2:22.53,
3. Deni Baholi (Stela) 2:22.65;
200m LEĐNO:1. Mate Vinkler (Uszo Se) 2:02.582. Nikola Adžić (PS Beograda) 2:05.46,3. Daniel Morotvanjski (Uszo Se) 2:12,02;
50 m DELFIN: 1. Vedad Ramić (Bosna) 24.84, 2. Maksim Inić (Uszo Se) 25.35,
3. Boško Radulović (Crna Gora ) 25.71;
50 m KRAUL:Adam Rozanović (Uszo Se) 23.13, 2.Maksim Inić (Uszo Se) 23.86, 3. Anđelo Šimić (Bosna) 24.00;
200m MJEŠOVITO: 1. Ričar Miksi (Uszo Se) 2.12,69, 2. Edvin Teskeredžić (Bosna) 2:15.02,3. Đenan Lizde (Bosna ) 2.22.30;
100 m LEĐNO:1. Mate Vinkler (UszoSe) 56.44, 2. Nikola Adžić (PS Beograda) 58.26, 3. Daniel Morotvanjski (Uszo Se) 59.64;
100m DELFIN: 1. Mate Vinkler (Uszo Se) 56.44, 2. Vedad Ramić (Bosna) 56.47, 3. Edvin Teskeredžić (Bosna) 1.00.00;
100m PRSNO: 1. Ričard Miksi (Uszo Se) 1.04.00, 2.Adam Rozanović (Uszo Se) 1:04.54, 3. Deni Baholi (Stela) 1:05.79;
ŽENE 50 m PRSNO 1. Gerle Kerecsen (Hod Uszo) 33.35; 2.Lara Milak (Jadran 34,21, 3 Tina Tadić Sharks(Sarajevo 35.58;
400m KRAUL:Tanja Šmid (Slovenija) 3:14,13, 2.Gerle Kereksen (Hodszo) 4:25.18 3.Noel Borshi (Teuta) 4:25.31;
200 m DELFIN: Diana Basho ((Tirana) 2:34.48, Adna Borovac (Bosna) 2:36.45, 3. Anđela Antunović (Jadran) 2:38. 87; U ovoj diciplini jplivačica Jadrana Anastasija Vico u juniorskoj konkureciji bila je prva sa vremenom3:02.14
50 M LEĐNO: 1.Ksenija Milutinović ( Budva) 31.04, 2. Dajana Dajković (Budva) 31.41, Gala Martinčič (Olimpija Ljubljana) 31.87;
200 m MJEŠOVITO: Tanja Šmid (Slovenija) 2.16.06,2. Anđela Antunović (Jadran) 2:32.80, 2 Adna Borovac (Bosna) 2:32.80;
100m LEĐNO: 1. Ksenija Milutinović (Budva) 1:06.37, 2. Gala Martinčič (Olimpija)
1:09.21, 3. Dajana Dajković (Budva 1:09.88;
100 m DELFIN:1. Noel Borshi (Teuta) 1.04.59, 2. Tina Tadić (Sharks) 1:08.13, 3. Ajla Zoronjić (Bosna) 1:09.95; U ovoj diciplini Jadranova plivačica u konkurenciji juniora bila je druga sa vremenom 1:17.60;
100m PRSNO: Tanja Šmid (Slovenija) 1:09.34, 2. Gerle Kerecsen (Uszo Se) 1:09.79, 3. Lara Milak (Jadran ) 1:14,35;
100 m KRAUL: Jovana Terzić (Jadran ) 58.32, Dušica Babić (PS Beograda1.00.99
3. Nađa Basta (PSBeograda ) 1:01.43. U ovoj diciplini Anastasija Vico u juniorskoj konkurenciji je bila treća sa vremenom 1:10.23
100m MJEŠOVITO:1. Gerle Kercsen (Uszo Se) 1:05 12, 2. Jovana Terzić (Jadran) 1:07.32, 3. Ksenija Militinović (Budva) 1;08.90;
200m KRAUL: 1. Noel Borshi (Teuta) 2:08.23, 2. Anđela Antunovć (Jadran) 2.12.92, 3. Ajla Zoronjić (Bosna) 2:18,25; U ovoj diciplini za juniore Anastasija Vico je bilas druga sa vremenom 2:35.72
200 m PRSNO: 1. Gerle Kerecsen (Uszo Se) 2.35.02, 2. Tina Tadić (Sharks) 2:36.90 3. Lara Milak (Jadran) 2.43.49;
200 LEĐNO: 1. Gala Martinčič (Olimpija) 2.29.27, 2. Barbara Buljan (Zrinski Mostar) 2:32,. 79, 3. Rita Zekiri (Step Priština) 2:35.64;
50 m DELFIN: 1. Noel Borshi (Teuta) 30.26, 2. Tina Tadić (Sharks ) 30.59, 3. Flaka Pruthi (Termopan Priština) 31.17;



Back to top
Copyright Turisticka org. Herceg Novi

Privacy Policy
Terms & Conditions of Use
Back to top